Як зробити фото і відео 360°: техніка і програми

Камера Insta360 Titan на дроні DJI Mavic Pro 2. Джерело @AirCinema

Ще кілька років тому популярним рішенням для зйомки у форматі 360° був VR ріг з кількома камерами GoPro. Сьогодні, у 2021, фото і відео 360° можно створювати як на профейсійні та аматорські мініатюрні камери, так і на звичайний новий Iphone чи Pixel.

Найкраща камера зараз – Insta360 Titan з родільнільною здатністю 11K (10560х5280) пікселів тобто у 7 разів більше ніж 4K відео. Варто відмітити, що в форматі 360 кількість пікселів розподіляється на всю сферу, тому при однакових характеристиках якість зображення камери 360° буде нижча ніж в звичайної камери. Вартість Insta360 Titan починається від 15K доларів.

Більш доступний професійний варіант камери 360° – це  Insta360 Pro 2, яка знімає шістьма лінзами у 8K. Як і більш дорожча версія ця камера має якісну авто-стабілізацію зображення, віддалене керування, дозволяє підключати зовнішній сферичний мікрофон та вести прямі трансляції у 360° на медіаплатформах. Значно дешевша камера з двома об’єктивами, але майже подібними якісними характеристиками – KANDAO QooCam 8K.

Приклад відео з основних камер 360 від 360 Labs

Найпопулярніші камери 360° базового рівня – це GoPro Max та Insta360 One X2. Різниця між ними подібна до риторичного питання “Canon чи Nikon?”. Тобто технічні характеристики обох камер майже однакові. Головна перевага Insta360 у зручній програмі та мобільному додатку з обробки відео і фото 360. GoPro Max – більш надійний пристрій у складних умовах. Ціна цих екшн камер починається від 430 доларів.

Порівняння Insta360 ONE X2 і GoPro MAX від Jake Rich

Ще кілька років тому процес зведення зображень з кількох камер/об’єктивів вимагав додаткових зусиль. Зараз цей процес автоматизований. Безкоштовні програми від Insta360 та GoPro дозволяють вирівняти горизонт, приховати з’єднання кількох зображень та вставити логотип компанії замість штативу знизу. Також в Studio доволі просто експортувати зображення для публікації в мережі. (Насправді, фото можна ще обробити у професійному редакторі – вирівняти кольори, прибрати зайві елементи такі як штатив та тінь від нього). Для більш професійної обробки відео можна скористатися плагіном для Adobe Premiere Pro. Для найскладніших випадків використовують Mistika VR.

Відео 360 з кордону між США і Мексикою

Про те як і де найкраще публікувати фото і відео 360° читайте у нашій статті Як дивитись 360°

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *